Akce a novinky z vinotéky

Letní dovolenáNa vědomost se dává, že od soboty 3.8. do pondělí 12.8. bude vinotéka uzavřena. Proč? Letní dovolená !! :) Ali si jede pořádně ( = aktivně ) odpočinou :). Poslední večer, kdy si tak můžete přijít na/pro vínko bude v pátek 2.8. poté se pořádně přivítáme v úterý 13.8. :-)


V pátek 14.6. - degustace proseccaV pátek se to u nás ve vinotéce neslo ve znamení letní rytmů a lahodných vychlazených "bublinek". Degustace prosecca z řady Slunce v sklence (www.sluncevsklence.cz) vyšla na jedničku :) Mrkněte se na pár fotek z této akce. A na prosecco určitě můžete v průběhu léta k nám vyrazit. Kdo ochutnal, může jen doporučit. :-)


Vernisáž DušanaKrásné a u nás v Cholupicích oblíbené obrazy od Dušana Dvořáka i letos v Cholupické vinotéce! Zveme vás tímto na zahájení vernisáže nových obrazů malovaných na hedvábí, které proběhne ve čtvrtek 5. 6. 2019 od 16:30. V doprovodném programu potěší zpěvem i hrou na ukulele Marcela Brožová.
Obrázky bude možné zakoupit a tím podpořit aktivity osob s mentálním postižením, které organizuje nezisková nestátní organizace Modrý Klíč


Jan Nic - dvě vystoupení v CholupicíchU příležitosti dvou akcí v jednom týdnu v Cholupické vinotéce přivítáme zpěváka, písničkáře, kytaristu, skladatele a úspěšného účastníka The Voice Česko Slovensko 2019. Tak ať už dorazíte ku příležitosti pálení čarodějnic, v úterý 30.dubna, nebo v pátek na degustaci španělských vín. Můžete se těšit na skvělé hudební vystoupení.


Degustace vín z jihu EvropyPřátele a kamarádi, otevřete si kalendáře a pište si datum pátek 3.května. Ten den nás čeká první letošní degustace. A bude o co stát. Výběr španělských a portugalských vín pod názvem Slunce v sklence.

 Bude zde zastoupeno 4x portugalské vinařství Monte Novo Figueirinha - skvostná kupáž Amnesia červená a bílá, a další dvě červená, skvělé Interdito a Herdade de Figueirinha Reserva, nositel čtyřech ocenění z vinařských soutěží a dva kousky jsou z milované Mallorky, vinařství Can Majoral - s neobvyklým názvem Butibalausi - uznané jako produkt ekologického zemědělství. 
K degustaci bude přichystáno drobné občerstvení. A aby zábava plynula, čeká nás i živé vystoupení zpěváka Jana Nice ( účinkující v letošním ročníku The Voice Česko Slovensko )
Jak to u nás bývá, na degustace máme omezený počet míst. Proto je nutné se předem rezervovat. Pište nám do zpráv.


Sousedská snídaně v CholupicíchTradičně, po 14 ti dnech, se v neděli 28.4. opět sejdeme v Cholupické vinotéce na sousedské snídani. Nechte starosti s přípravou snídaně na nás, a užijte si klidný vstup do nedělního dne. Tentokrát již i na otevřené terase. Těšíme se na vás :-)Filipojakubská noc v Cholupické vinotécePoslední dubnový den patří tradicím a pálení čarodějnic. Filipojakubská noc je lidový zvyk spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. 

A i letos, u nás tuto noc přivítáme a oslavíme. Těšit se můžete na živé vystoupení Jana Nice, nebude chybět oheň a možnost opéct si buřty. Pro děti a odvážné dospělé bude připraveno malování na obličej. Neváhejte a dorazte s kamarády či celou rodinou. Všichni jste srdečně zváni a masky dle vašeho nápadu vítány. 


Jarní úklid CholupicSobota byla rozhodně jedním z nejkrásnějších dnů letošního roku. Počasí jarnímu úklidu Cholupic přálo, a tak se vás sešlo opravdu hodně.

I proto se znovu povedlo nastřádat pořádné haldy nepořádku. Díky každému, kdo přiložil ruku, máme tak naše Cholupice zas o kus čistší. Následné první letošní opékání buřtů u nás ve vinotéce tento krásný den jen uzavřelo. Velké díky Markétě Hojné za organizaci!

 


Ukulele workshop pro začátečníky a vystoupeníBrnkneme do toho!  Rezervujte si sobotu 6. dubna – jelikož naší vinotéku rozezní, u nás tak oblíbené, ukulele. 


Od 16:00 si pro vás Marcelka Brožová připraví ukulele workshop pro začátečníky, kde si budete moci ozkoušet a zahrát na tento nástroj. Vhodné jak pro děti tak i dospělé, naprosté začátečníky ale i pro ty, kteří už mají ukulele doma a tak trochu stále neví jak se odpíchnout

Vzhledem k omezené kapacitě a oblíbenosti této akce, je třeba se dopředu přihlásit (potvrzením účasti v události, nebo nám napište do zpráv – a doplňte info zda budete chtít zapůjčit ukulele)

Od 18:00 nám Marcela spolu s Pavlem Baxou při koncertu ukáží jejich umění a jak to může krásně znít. Na koncert jste všichni srdečně zváni.

Cena za workshop: 200,-
Cena za zapůjčení ukulele: 50,-
Vstup na koncert: zdarma


Sousedská snídaně v Cholupicích poslední březnovou neděli.Březen, měsíc, kdy to v naší vinotéce pořádně žilo, uzavřeme poslední březnovou neděli (31.3.) sousedskou snídaní v Cholupicích. 

Ali s Erikou zde budou pro vás a připraví vám snídaňové menu, tak ať si můžete užít klidnou a pohodovou neděli. Domácí pečivo, výborná vajíčka, sladké koláče, pomerančový fresh juice, vůně kávy – ale hlavně. Příjemná atmosféra, čas na popovídání s rodinou nebo přáteli. Moc se na vás těšíme! Alice a Erika.