Akce a novinky z vinotéky

Vítej 2o2oPřátele a kamarádi. Děkujeme Vám všem za přízeň v loňském roce. Za mnoho veselých večerů nad dobrým vínkem. 
Do toho nového, dvacítkového, Vám přejeme mnoho radostných chvil a štěstí  v životě.
A těšíme se, na váš další skok  na skleničku  do Cholupické vinotéky. Ali


Silvestr v CholupicíchPoslední hodiny roku 2o19 již odbíjejí. Dnes pro Vás máme mimořádně otevřeno. Víno na vyzvednutí (na zazvonění) vám připravíme od 15:00 do 19:00. 

Kdo tak ještě nemáte víno pro Silvestrovský večer, můžete se stavit i dnes.Zítra máme otevřeno klasicky od 16:00, tak kdo se nestihne zastavit dnes, šanci máte i zítra. A večer, od 19:00 poté začíná náš Silvestrovský večer v Cholupické vinotéce. Díky 2o19, vítej 2o2o. Připraveno pro vás bude pohoštění na celý večer, novoroční přípitek se šampaňským, určitě si zatancujme, zazpíváme. :-) Prostě hezky uzavřeme ten letošní rok. Těšíme se na vás. (Vstup s pohoštěním, sněz co vidíš a ťukni si, na Silvestrovský večer od 19:00 bude za 250 Kč) Těšíme se na Váš a přejeme krásné poslední dny letošního roku.


Jaká vína na štědrovečerní stůl?Už nám zbývá jen týden. A kromě závěrečného shonu kolem vánočních dárků se začíná řešit i další otázka. Které víno se hodí na sváteční stůl? Co vybrat ke klasickému řízku z kapra s bramborovým salátem? Čím si přiťuknout u vánočního stromečku? A abychom Vám to zjednodušili, máme tu pár tipů, jak to na vánoční tabuli ideálně nakombinovat.

Na začátek k přípitku a rybí polévce? Zde doporučujeme sáhnout po lehkém suchém vínu nebo proseccu, optimálně s co nejnižším obsahem cukru. Aby vám zůstali otevřené chuťové pohárky a příjemně jste zahájili váš štědrý večer.
 
Co zvolit k hlavnímu chodu? Ke kaprovi, české národní rybě? Určitě zůstaňte u bílého vína a opět upřednostňujte spíše vína suchá. A protože jsou všechny jídla relativně těžší, hodí se, pokud bude mít víno více kyselinky. Pomůže vám to lépe odbourat a dorovnat tuky z ryby a jídlo poté lépe zpracovat. Vhodné odrůdy? Z loňského ročníku se hodí Veltlínské zelené nebo Ryzlink vlašský. Pokud smaženého českého kapra raději nahradíte mořskou rybou, určitě nedoporučujeme servírovat s červenými víny, jelikož s mořskou solí mohou tvořit hořkou chuť. I zde tedy spíše sáhněte po bílém vínu, například odrůdu Chardonnay.
 
A ke stromečku? Vánoční pohádce a cukroví? Zde můžete už sáhnout k více sladkému vínu, nebo třeba i zpět k proseccu. Ale za nás, hlavní tip? Z červených vín například Cabernet Moravia z rodinného vinařství Volavka. Pokud budete chtít zůstat u bílého, tak sáhněte po dezertní, našich končinách oblíbené, Pálavě. Tím u hořících svíček, puštěného filmu a klidné domácí atmosféry, krásně uzavře celý Váš večer. A to Vám všem z Cholupické vinotéky i přejeme! Krásné a klidné Vánoční svátky.
 
Vína pro Váš vánoční stůl máme připravená, zastavte se, moc rádi vám pomůžeme se správným výběrem. Do Štědrého dne budeme mít otevřeno každý den.

Program Vánočních akcíNa co se můžete v průběhu Vánočních svátků těšit v Cholupické vinotéce? Máme tu pro vás přehled a kalendář akcí. Na všechny události je dobré se dopředu přihlásit (stačí přes zprávy)Především pak na degustaci portugalských vín, která proběhne v tuto sobotu od 19:00 ( Událost zde: https://www.facebook.com/events/820251148409156/ ) Krom skvělých portugalských vín z vinařství Monte Novo e Figuerinha ( Slunce v sklence ), tentokrát přichystáme dýňovou polévku, kořeněné kuřecí špalíčky, švestky ve slanině a čerstvé bagetky. A k poslechu nám zahraje Honza Nic a jeho kytara.

A nezapomeňte, po celou zimu, ten nejlepší Aliččin svařák, s sebou i na místě ???? Zastavte se a těšíme se na Vás. Krásné svátky Vám všem!


Vánoční balíčkyKrásný Vánoční čas nám začal první adventní nedělí. Ještě hledáte a přemýšlíte o dárku, pozornosti pro Vaše přátele nebo obchodní partnery? Připravíme a zabalíme vinné, nebo třeba i nevinné (jako že třeba bez vína :-) ) balíčky přímo na míru. 

Některé kombinace máme přichystané ve vinotéce rovnou k vyzvednutí. Vaše vlastní kombinace vám zabalíme do dvou dnů. Na domluvu se zastavte, případně nám napište do zpráv. Všem Vám přejeme krásný Vánoční čas. 


Nová kolekce fotografií z přírody a měst od pana Fořta.Máte rádi českou krajinu a přírodu? V Cholupické vinotéce Vás zveme na nově nainstalovanou nádhernou kolekci fotografií přírody a měst z různých koutů naší země. Přijďte se podívat na vernisáž fotografií od pana Fořta, kterou na letošní zimu máma u nás vystavenou. A protože pan Fořt žije v Cholupicích, je možné ho občas zastihnout osobně přímo ve vinotéce. Nechat si vyprávět zajímavé příběhy o tom, jak která fotografie vznikla. 

Vybrané snímky je možné i zakoupit, díky tomu že jsou hezky zarámované, poslouží i jako vkusný a pěkný dárek třeba na blížící se Vánoce.


Otevírací doba během prodlouženého víkenduBěhem prodlouženého víkendu budeme mít upravenou otevírací dobu.
V sobotu 26.10. bude z důvodu dovolené zavřeno.
Ale na vínko se můžete stavit standartě v pátek, vzít si vínko do zásoby a poté vás rádi přivítáme opět v neděli. Kdy bude také otevřeno. Pondělí je poté klasicky zavřené.
Těšíme se a přejeme hezký a úspěšný týden :)

Pro souhrn:
pátek 25.10.: 16:00 - min 22:00
sobota 26.10.: zavřeno
neděle 27.10.: 14:00 - min 22:00
pondělí 28.10.: zavřeno
úterý: 28.10. 16:00 - min 20:00


V sobotu 5.října na Modřanském jarmarkuV sobotu 5. října se Obchodní náměstí v Modřanech promění na místo konání Modřanského jarmarku. Cholupická vinotéka tam nebude chybět, burčák dobré víno a něco k zakousnutí budeme mít sebou. Těšíme se na vás. 


Program jarmarku začíná v 10:30 hodin a končí v 19:00 hodin. A jak je z pozvánky zřejmé, bude to vlastně takový skvělý mix kultury, dílen pro děti i dospělé, hudby a grilování. Hudební workshopy pro malé i velké začínají ve 12:30 a 15:30 hodin. Od 14:00 hodin si zase nenechte ujít koncert skupiny „LEAMON“ a od 17:00 hodin pak náměstí rozezvučí vystoupení kapely „VOCODE“.

https://www.praha12.cz/modransky-jarmark-nabidne-kulturni-i-kulinarske-zazitky/d-72114


Růžový burčák od středy 25. záříBlíží se nám středa a tím i nová porce burčáku. A tentokrát speciálka. Máme potvrzeno že ve středu budeme mít růžovku 
Objednávky a rezervace nám pište do zpráv. Nebo ještě lépe, přijďte ochutnat a posedět osobně :-) Máme teď krásné baboletní večery :)


Výstava fotografií bouřekJsou silné, mocné a nebezpečné pro mnohé však krásné a působivé. Zveme vás na novou výstavu do Cholupické vinotéky. Jana Soukupová a Pavel Rada poskytli pro naši galerii sbírku fotografií bouřek a jevů s nimi spojených.